Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики

Державне підприємство

"Рівненський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації"

На головну

 

У Рівному з’явився унікальний комплекс проведення
радіаційного контролю.

"Рівнестандартметрологія" придбала універсальний спектрометричний комплекс „Гамма Плюс –U” для виявлення радіонуклідів у продукції харчової промисловості.

— Нещодавно ми придбали універсальний спектрометричний комплекс „Гамма Плюс –U”, що дало змогу розширити галузь випробувань, забезпечити достатню точність вимірювань та скоротити час проведення радіологічних випробувань, — розповідає Г.М.Палиця – начальник випробувальної харчової лабораторії ДП «Рівнестандартметрологія». — А також розробили програму з радіологічного контролю за продуктами харчування, що реалізуються суб’єктами господарської діяльності в сфері торгівлі, громадського харчування і послуг. Дана програма фінансується за бюджетним розділом КПКВ 3201220 бюджетної програми "Радіологічний захист населення та екологічне оздоровлення території, що зазнала радіоактивного забруднення" за напрямком "Мережа радіаційного контролю".

За словами начальника випробувальної харчової лабораторії у лабораторії також проводяться роботи за зверненнями громадян щодо якості та безпечності харчової продукції, в т. ч. і в плані радіаційного контролю. Згідно підсумків роботи в 2007 році та в 1 кварталі 2008 року "Рівнестандартметрологією" проведено радіологічний контроль біля 800 зразків харчової продукції за вимірюванням питомої активності 137цезію та 90стронцію. Перевищень чинних в Україні нормативів не виявлено.

Тетяна ФІНКЕВИЧ,
      finkevich@ogo.ua

____________________________________________________________________________________________

33028 м.Рівне, вул. Замкова, 31. тел./факс (0362)26-38-93, E-mail: poshta@csmc.rv.ua