Запрошуємо до співпраці всіх, хто зробив ставку на якість!
Про ДП "Рівнестандартметрологія"
   - історія
   - структура
Державний нагляд
Метрологія
Сертифікація
Системи управління якістю
Випробувальна лабораторія
Методично-технічний відділ
Фонд нормативних документів
Науково-технічна рада
Законодавча база
Дегустаційна комісія
Конкурси
   - "100 кращих товарів України"
   - "Я хочу жити в якісному світі"
   - "Конкурс на здобуття Премії СНД"
Семінари, наради, круглі столи
Публікації у ЗМІ
Зворотній зв'язок
Колегії Держспоживстандарту

А цемент лише трохи цемент

Цю перевірку спеціалісти ДП "Рівнестандартметрологія" провели на підставі заяви-звернення Ради захисту споживачів Здолбунівського району. У заяві мова йшла про те, що під маркою ВАТ "Волинь-цемент" окремі так звані підприємці реалізовують цемент зовсім інших виробників.

Чи не кожному з нас доводилось бачити на перехрестях доріг завантажені мішками автомобілі із саморобною табличкою: "Продам цемент". Звичайно, такий необхідний будівельний матеріал тут продають за ціною, нижчою, ніж у спеціалізованих магазинах. Думаємо собі: ось розрахувалися з хлопцями замість грошей продукцією, і ті змушені хоч якось збути цемент, щоб отримати гроші. Але хто так подумав і придбав цемент прямо з вантажівки, дуже швидко розчарувався. Бо, замішавши цемент у розчин, отримав його досить нетривким. Уявіть собі, що ви збудували фундамент або ж іншу будівельну конструкцію, а вона згодом розповзлася, бо цемент виявився не тієї марки, на яку ви сподівалися згідно з написом на мішку.

- Я вивчав стандарти у США, - говорить заступник директора ДП "Рівнестандартметрологія" Володимир Бондарів. - І якби хтось зробив щось подібне, як у нас творять окремі горе-підприємці, то ця фірма стала би банкрутом. Обман споживача - найбільший гріх у бізнесі.

- Як же обманювали споживачів ті особи, яких ви перевірили?

- Згідно з нормативними документами (ДСТУ Б.В. 2.7-112-2002 "Цементи". Загальні технічні умови") порушень у тих, кого нам вдалося перевірити, таки багато. Зокрема, відсутні нормативна та технологічна документація, занижена маса нетто фасованої продукції на 4-5 кілограмів. Для пакування використовуються тришарові паперові мішки за вимоги фасування у п'яти- чи шестишарові. Не проведена сертифікація продукції, - називає лише окремі порушення Володимир Павлович.

- А чому вони не роблять усього того, що вимагається в нормативній документації?

- Дуже просто. Ці так звані підприємці отримують продукцію в цементовозах із підприємств інших областей: Львівської, Хмельницької і навіть Харківської. Зрозуміло, за нижчими, ніж у нас, цінами. Але й якість цього цементу не відповідає стандартам. Тим більше - його фасують у мішки підприємства ВАТ "Волинь-цемент", де записані значно вищі марки. При фасовці відсутнє відповідне дозуюче обладнання. Тому й не дораховуємося по 4-5 кілограмів продукції в мішках. Тобто споживача обманюють двічі.

- І хто ж ці з дозволу сказати підприємці?

- Їх у Здолбунівському районі близько двадцяти. Найбільше порушень ми виявили у підприємців О.П., О.К., виробничі площі яких розташовані у Здолбунові по вул. 8 Березня, 35, та О.Л. із Квасилова (вул. Корнинська). А підприємці О.Л., В.К., Р.Г. перешкоджали проведенню перевірок у них посадовими особами ДП "Рівнестандартметрологія". Їхні справи ми змушені були передати у правоохоронні органи. До речі, саме правоохоронці й допомагали нам проводити перевірки.

- Які ж санкції вжиті до порушників?

- Їм видано приписи про заборону реалізації перевірених партій продукції. Складено протоколи про адміністративне правопорушення та застосовано адміністративно-господарські штрафи.

Що ж, цього разу спеціалісти "Рівнестандартметрології" дали по руках горе-підприємцям. Але ж чи будуть вони відповідати, якщо якась хата раптом розвалиться? І де тоді шукати винних у цьому? На дорозі, де вже стоятиме зовсім інший реалізатор цементу, який лише трохи цемент?

33028 м.Рівне, вул. Замкова, 31. тел./факс (0362)26-38-93, E-mail: poshta@csmc.rv.ua

Copyright © 2004-2007, ДП "Рівнестандартметрологія"

Web masters: Hrihoriy Balashov & Valeriy Kalendar

Поновлено: 16.08.2007