Запрошуємо до співпраці всіх, хто зробив ставку на якість!
Про ДП "Рівнестандартметрологія"
   - історія
   - структура
Державний нагляд
Метрологія
Сертифікація
Системи управління якістю
Випробувальна лабораторія
Методично-технічний відділ
Фонд нормативних документів
Науково-технічна рада
Законодавча база
Дегустаційна комісія
Конкурси
   - "100 кращих товарів України"
   - "Я хочу жити в якісному світі"
   - "Конкурс на здобуття Премії СНД"
Семінари, наради, круглі столи
Публікації у ЗМІ
Зворотній зв'язок
Колегії Держспоживстандарту

Директор ДП "Рівнестандартметрологія"
прийняв участь у засіданні
Колегії Держспоживстандарту України

На порядку денному засідання розглянуто питання щодо стану виконання Державної програми стандартизації на 2006 - 2010 рр. та роботи технічних комітетів стандартизації, виконання окремого доручення КМУ стосовно законодавчого забезпечення вступу України до СОТ в частині технічного регулювання, ходу підготовки законопроекту про державний ринковий нагляд, стану дотримання вимог законодавства при наданні житлово-комунальних послуг, взаємодії з правоохоронними органами заради подолання корупції в системі Держспоживстандарту України, стану впровадження системи управління якістю в Держспоживстандарті тощо.

Триває робота з виконання Державної програми стандартизації на 2006 - 2010 рр. За три квартали поточного року затверджено 649 національних стандартів, з яких 446 гармонізовані з міжнародними та європейськими, 56 набули статусу міждержавних. До кінця року має бути затверджено 800 гармонізованих стандартів. Виконання плану гармонізації уповільнилося через нерівномірність надходження бюджетних коштів, низький рівень активності окремих технічних комітетів та фактичну неучасть в їхній роботі споживачів і представників бізнесу.

З урахуванням поточного стану розроблення стандартів та зазначених проблемних питань складено Графік подання стандартів на затвердження, який передбачає прийняття понад 1050 стандартів (з них понад 800 гармонізованих, 50 стандартів ЄЕК ООН російською мовою та 150 стандартів ISO комплексу 10303 англійською мовою - обкладинка). Цей комплекс стосується промислових систем автоматизації, представлення й обміну в них даними. Наразі формується план національної стандартизації на 2008 рік.

На завершальному етапі переговорного процесу зі вступу України до Світової організації торгівлі особливої актуальності набувають питання технічного регулювання. Країни-члени СОТ, які беруть участь в переговорах, вимагають привести законодавчі, урядові та відомчі нормативно-правові і нормативні акти у відповідність до зобов'язань України щодо вступу в СОТ.

Однією з вимог є скасування постанови Кабінету Міністрів України про маркування продукції з ГМО.

На виконання окремого доручення Кабінету Міністрів України від 07.09.2007 року №38566/0/1-07 за результатами наради у Першого віце-прем'єр-міністра України Азарова М.Я. щодо приведення нормативно-правових актів у відповідність до вимог СОТ Держспоживстандарт розглянув проект постанови Кабінету Міністрів України "Про скасування постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2007 № 985" і погодив його з зауваженнями та пропозиціями.

Відсутність маркування продукції, що містить ГМО, в Україні дискримінує права громадян України, наданих їм статтею 50 Конституції України в частині вільного доступу до інформації про якість харчових продуктів.

Зважаючи на ці обставини Держспоживстандарт запропонував Кабінету Міністрів України врахувати наведені аргументи при розгляді питання щодо доцільності скасування постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2007 № 985, виходячи з інтересів держави та пріоритету захисту прав споживачів.

Але з огляду на те, що Уряд взяв зобов'язання відмінити постанову №985, Держспоживстандартом було запропоновано компромісний варіант, яким передбачено, поряд з відміною зазначеної постанови, Держспоживстандарту, МОЗ, Мінагрополітики, МОН, Мінприроди відповідно до компетенції до кінця 2007 року підготувати та подати Кабінету Міністрів України пропозиції щодо розроблення необхідних актів законодавства про застосування процедури маркування сільськогосподарських товарів, вироблених за допомогою біотехнологій на основі сучасних методів та принципів оцінки ризиків визначених в угодах Світової організації торгівлі "Про застосування санітарних та фітосанітарних заходів", "Про технічні бар'єри в торгівлі", документах Комісії Кодексу Аліментаріус, а також Міжнародній конвенції про охорону рослин з урахуванням існуючої передової міжнародної практики у цій сфері, що базуються та наукових принципах та відповідних міжнародних нормативних документах.

З огляду на початок опалювального сезону особливої актуальності набуває контроль якості надання послуг у житлово-комунальному секторі. За 9 місяців поточного року з 1364 перевірених територіальними управліннями у справах захисту прав споживачів суб'єктів господарювання, які надають послуги з утримання житлових будинків і прибудинкових територій, з водо-, тепло-, газо-, електропостачання, у 1082 встановлені різного роду порушення вимог чинного законодавства, тобто в 79,3 % від загальної кількості перевірених. Кількість виявлених порушень в середньому на одне підприємство становило 3,3.

Державними регіональними центрами стандартизації, метрології та сертифікації було проведено 336 перевірок забезпечення єдності вимірювань при обліку енергетичних і матеріальних ресурсів на підприємствах, що надають послуги тепло-, газо- та електропостачання, а також проведені перевірки якості води питної, яка подається через системи централізованого водопостачання. При цьому на 303 підприємствах, що становить 90,2% від перевірених, виявлені порушення.

За результатами перевірок державними регіональними центрами видано 295 приписів суб'єктам господарювання про усунення виявлених порушень, до адміністративної відповідальності притягнуто 291 особа, на яких накладено адміністративних штрафів на суму 52,14 тис.грн., до підприємств застосовані адміністративно-господарські санкції на суму 142,6 тис. гривень.

Про незадовільний стан надання населенню житлово-комунальних послуг свідчать 3707 скарг споживачів, які надійшли до територіальних управлінь у справах захисту прав споживачів з цих питань з початку 2007 року. За результатами розгляду задоволено вимоги споживачів у 84,2% випадків.

Обговоривши ці та ряд інших нагальних питань порядку денного, Колегія Держспоживстандарту намітила шляхи вирішення найбільш болючих питань системи технічного регулювання та споживчої політики України на найближчу та середньострокову перспективу.

33028 м.Рівне, вул. Замкова, 31. тел./факс (0362)26-38-93, E-mail: poshta@csmc.rv.ua

Copyright © 2004-2007, ДП "Рівнестандартметрологія"

Web masters: Hrihoriy Balashov & Valeriy Kalendar

Поновлено: 22.10.2007