Запрошуємо до співпраці всіх, хто зробив ставку на якість!
Про ДП "Рівнестандартметрологія"
   - історія
   - структура
Державний нагляд
Метрологія
Сертифікація
Системи управління якістю
Випробувальна лабораторія
Методично-технічний відділ
Фонд нормативних документів
Науково-технічна рада
Законодавча база
Дегустаційна комісія
Конкурси
   - "100 кращих товарів України"
   - "Я хочу жити в якісному світі"
   - "Конкурс на здобуття Премії СНД"
Семінари, наради, круглі столи
Публікації у ЗМІ
Зворотній зв'язок
Колегії Держспоживстандарту

Хранителі стандартів

Через три дні, якраз напередодні новорічних свят ДП "Рівнестандартметрологія" - найголовніша і найавторитетніша метрологічна служба Рівненщини, уповноважена державою ще й утверджувати на території області при виробництві товарів і наданні послуг верховенство стандартів, норм і правил, - ця служба має повне право на своє родинне свято. Бо якраз 28 грудня далекого 1939 року народилася її "прабабуся" - контрольна лабораторія з вимірювальної техніки.
То як усе тоді починалося? З чого? Хто вони, піонери метрологічної служби, яким саме людям вона завдячує своєму становленню і розвитку? Про це - розмова нашого кореспондента з директором "Рівнестандартметрології" Василем КАРПЕНЧУКОМ.

- Як бачите, - починає Василь Володимирович, - службі нашій за кілька днів виповниться 68 років. Це - кілька поколінь фахівців метрології, і було б неправильно не згадати наших першопрохідців і ветеранів. Але спершу покажу старі фотографії, і ви зрозумієте, що все починалося більш ніж скромно. Контрольна лабораторія з вимірювальної техніки по-іншому ще називалася палатою мір і ваг. Насправді старенькому двоповерховому будинку до палати було далеко, як до неба. Найбільша - повірочна група налічувала тоді десять чоловік, які виконували найпростіші повірочні роботи.

- Але всяка, навіть найдовша дорога починається з першого кроку...

- Правильно, і хвала і честь тому, хто його зробив. А піонерами служби метрології і стандартизації Рівненщини були подружжя Володимир і Галина Шекули та Володимир Пудловський. Ото ця трійка - усі з вищою освітою, усі винятково віддані обраному фаху, закладали перші цеглини в той фундамент, на якому стоїть нинішня потужна база рівненської служби метрології і стандартизації. Допомагали їм Ольга Ігнатюк, Віталій Булах, Маргарита Кравченко, Марина Мельниченко, Лідія Мірчук, Софія Кальчук, Валентина Савицька, Василь Степанюк, Софія Переверзій, Алла Улянюк... Усі віддали цій сфері по 30-40 років, як їх можна не пам'ятати і не поважати?

- З цього покоління перших ще хтось працює?

- Євгенія Вакулінська, Микола Кутєйніков, Ольга Стаднійчук, Людмила Погоржельська, Катерина Шут, Надія Шкодіна, Валентина Шумова... Вони, можна сказати, наша енциклопедія універсальних знань у галузі метрології і стандартизації, а заразом сховище багатющого досвіду.

- Але ж вашими попередниками була не тільки згадана лабораторія, правда?

- В 1967 році вона переросла у Рівненську лабораторію державного нагляду за стандартами і вимірювальною технікою. У 1987-му лабораторія стала Рівненським центром стандартизації і метрології. Згодом - Рівненським центром стандартизації, метрології і сертифікації, а тоді, нарешті, державним підприємством "Рівнестандартметрологія". Причому щоразу це була не механічна заміна вивіски, не данина моді, а передусім розширення функцій і повноважень, що, у свою чергу, вимагало оновлення матеріальної бази і збільшення колективу. Особливо помітні зміни в цьому плані сталися в часи мого попередника Миколи Поліщука, який так серйозно начинив новозбудоване 9-поверхове приміщення центру обладнанням, що за технічним оснащенням йому не було рівних по всій Україні, взагалі вивів центр на його нинішню високу орбіту.

- А наскільки справді ця орбіта є високою?

- Така наша специфіка чи, якщо хочете, доля - не тільки поспівати за бурхливим розвитком економіки, а й бути навіть багато в чому попереду. Тому, володіючи унікальною базою випробувальної і вимірювальної техніки, безустанно розвиваємо її ще і ще. Тільки в цьому році в неї інвестовано 300 тисяч гривень. Ще понад 700 тисяч передбачено вкласти за два наступні роки.

- Наскільки це потрібно? Адже давно побутує думка, що найперший і найбільший рушій прогресу - конкуренція. І багато хто поділяє думку: якщо не створювати їй перешкод, не втручатися в закони ринкової економіки, то конкуренція дасть дорогу найкращому - відмінним товарам, першокласним послугам...

- Закони ринкової економіки - це одне, а ось конкуренція... Не забувайте, що вона буває і нечесною. Подивіться довкола: скільки продукції сумнівної якості пропихається на прилавки, на які тільки хитрощі і порушення не йдуть заради прибутків деякі товаровиробники! Якщо робити вигляд, ніби все гаразд, якщо давати зелене світло недоброякісній, а нерідко й небезпечній для нашого здоров'я продукції, неякісним послугам, чого варте буде наше суспільство? Тому наші фахівці, озброєні новітніми комплексами, установками та аналізаторами, ставлять заслін продуктам з радіонуклідами, токсичними елементами, залишковими кількостями пестицидів, надмірою консервантів... А сертифікація, а це теж наш "хліб", є тим своєрідним кордоном, що захищає ринок від небезпечних для людини і довкілля товарів та послуг.

- То що таке "Рівнестандартметрологія" сьогодні? Караючий меч? Страхополох? Великий головний біль товаровиробників?

- Ані перше, ані друге, ані третє для тих фірм і підприємців, які дорожать своїм ім'ям, дбають про конкурентоспроможність своєї продукції. Бо для них "Рівнестандартметрологія" - насамперед партнер. А вже потім - оберіг якості, хранитель стандартів у найширшому розумінні цього слова. Щоб не бути голослівним, назву ще одну цифру: за 11 місяців цього року ми виконали робіт і надали послуг підприємцям і підприємствам різних форм власності на суму понад 4,5 мільйона гривень. Підкреслю, щодо нас ідуть не примусово, а добровільно, бо розуміють: ми -допомагаємо, з нашою допомогою можна істотно підвищити параметри якості своїх товарів і послуг. А в бізнесі це чи не найголовніша передумова успіху.

"Хочу сказати, що "Рівнестандартметрологія" - першокласна команда. З цією командою санаторій відчутно додає у харчуванні своїх пацієнтів, а також готельному обслуговуванні. Вона задає тон, в якому важливо не пропустити жодної ноти".
Микола Сивий, головний лікар санаторію "Червона калина".

"З фахівцями "Рівнестандартметрології" ми працюємо пліч-о-пліч з 1995 року. Вони - виключно відповідальні та обов'язкові, з дуже високим рівнем кваліфікацій Саме завдяки їхньому сприянню ми отримали сертифікати на наші газові лічильники в Росії та Білорусі".
Михайло Корольков, технічний директор ТзОВ-фірма "Самгаз-Рівне".

33028 м.Рівне, вул. Замкова, 31. тел./факс (0362)26-38-93, E-mail: poshta@csmc.rv.ua

Copyright © 2004-2007, ДП "Рівнестандартметрологія"

Web masters: Hrihoriy Balashov & Valeriy Kalendar

Поновлено: 25.12.2007