Запрошуємо до співпраці всіх, хто зробив ставку на якість!
Про ДП "Рівнестандартметрологія"
   - історія
   - структура
Державний нагляд
Метрологія
Сертифікація
Системи управління якістю
Випробувальна лабораторія
Методично-технічний відділ
Фонд нормативних документів
Науково-технічна рада
Законодавча база
Дегустаційна комісія
Конкурси
   - "100 кращих товарів України"
   - "Я хочу жити в якісному світі"
   - "Конкурс на здобуття Премії СНД"
Семінари, наради, круглі столи
Публікації у ЗМІ
Зворотній зв'язок
Колегії Держспоживстандарту

Розширене засідання колегії Держспоживстандарту України

26 грудня відбулося розширене засідання Колегії Держспоживстандарту України. В ньому взяли участь члени Колегії, члени Громадської ради, представники Уряду України, керівники структурних підрозділів Держспоживстандарту, науковці.

Розставляючи основні акценти дискусії, керівництво Комітету виходило з рішень попередніх засідань Колегії, де були ухвалені першочергові та пріоритетні напрями діяльності та Стратегічний план трансформації системи на 2007-2010 роки відповідно до вимог СОТ і умов ЄС, а також з поточної ситуації на споживчому ринку України. Таким чином, серед найважливіших на порядку денному було розглянуто питання щодо стану підготовки Червоної книги розбудови інфраструктури якості на період до 2015 року, затвердження робочої програми розроблення технічних регламентів та стану формування Плану національної стандартизації на 2008 рік, затвердження Плану діяльності Держспоживстандарту України на I квартал 2008 року, ефективного використання державного майна, раціонального використання бюджетних коштів, стану дотримання законодавства про рекламу та інші.

Держспоживстандарт продовжує роботу над самовдосконаленням та створенням системи технічного регулювання та споживчої політики відповідно до сучасних вимог, здатної своєчасно та адекватно реагувати на потреби національної економіки та українського суспільства в цілому.

Черговим кроком в цій роботі є підготовка Червоної книги - механізму розбудови інфраструктури якості (стандартизація, метрологія, оцінка відповідності, управління якістю, ринковий нагляд, захист прав споживачів. Це фактично програмний документ на період до 2015 року, який являє собою всеохоплюючий план адаптації законодавства та гармонізації нормативної бази на основі законодавства та нормативної бази ЄС, Угоди ТБТ СОТ, а також реформування інфраструктури системи технічного регулювання та захисту прав споживачів, адаптованої до міжнародної та європейської практики.

Правовим підґрунтям розроблення Червоної книги є Концепція розвитку технічного регулювання та споживчої політики на 2006-2010 роки, схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.05.2006 р. №267-р., схвалений Урядом України Стратегічний план трансформації системи технічного регулювання та споживчої політики відповідно до вимог СОТ та ЄС на 2007-2010 роки, а також Угода про партнерство і співробітництво між Україною та Європейським Союзом, План дій "Україна - ЄС", програма "Європейська політика сусідства", Угода про технічні бар'єри в торгівлі СОТ тощо.

Головна особливість, що відрізняє Червону книгу від інших документів подібного типу, - це впровадження, відповідно до досвіду європейських країн, секторального підходу на основі розвитку пріоритетних галузей української економіки з визначеними виконавцями, термінами, ресурсами та вимірними показниками результатів. Кінцевим результатом реалізації положень Червоної книги має стати подолання недоліків, негативних тенденцій та наявного відставання шляхом здійснення низки конкретних заходів, спрямованих на побудову трансформованої на європейських засадах національної системи якості (стандартизація, метрологія, оцінка відповідності, управління якістю, ринковий нагляд, захист прав споживачів) та забезпечення її ефективного функціонування.

Попередньо технічним завданням з підготовки Червоної книги було передбачено 13 розділів, починаючи з загального огляду ситуації у світі та глобальних викликів людству, які впливають на сферу технічного регулювання та споживчої політики, закінчуючи питаннями забезпечення функціонування трансформованої системи Держспоживстандарту. За результатами наради від 10.12.2007 р. щодо підготовки Червоної книги до документа включено окремі розділи "Євро 2012" та "Технічне регулювання як інструмент боротьби з тіньовою економікою".

Колегія також розглянула проект Робочої програми розроблення технічних регламентів на 2008 рік. Він сформований за пропозиціями центральних органів виконавчої влади у сфері технічного регулювання, а саме: Мінпромполітики, Мінтрансзв'язку, МВС, МОЗ, НАЕР. Крім того, до проекту Робочої програми на підставі розпоряджень і доручень Кабінету Міністрів України внесено шість пропозицій.

З огляду на ризик непогодження розробниками в поточному році з усіма зацікавленими центральними органами виконавчої влади проектів технічних регламентів, які входили до Робочої програми розроблення технічних регламентів на 2007 рік, їх внесено до проекту такої програми на наступний рік. Наразі він вже погоджений з усіма службами Держспоживстандарту та зацікавленими центральними органами виконавчої влади, а також на засіданні Громадської ради, яке відбулося 13 грудня, особливо зауважено на необхідності прискорення роботи над технічним регламентом щодо якості питної води.

Планом національної стандартизації на 2008 рік передбачено збільшення кількості стандартів до 864, з яких 856 - гармонізовані із стандартами європейських та міжнародних організацій стандартизації.

Проект Плану-2008 розроблено з метою реалізації завдань, визначених у програмних документах економічного та соціального розвитку України, програмах розвитку галузей економіки та нормативно-правових актах органів державної влади. Його насамперед орієнтовано на виконання пріоритетних положень Програми інтеграції України до Європейського Союзу та здійснення заходів щодо завершення вступу України до Світової організації торгівлі. У зв'язку з цим пріоритетним для включення до проекту Плану-2008 є запровадження стандартів, дотримання вимог яких сприймається як доказ відповідності вимогам європейських директив "Нового підходу".

Розглянуто також типові порушення, які мають місце на підприємствах Держспоживстандарту щодо використання державного майна та використання бюджетних коштів. Запропоновані шляхи їх подолання через затвердження методичних рекомендацій стосовно впорядкування облікової політики, проведення навчальних семінарів з керівниками фінансово-економічного блоку підприємств та управлінь, які відносяться до сфери управління Держспоживстандарту тощо.

В ході засідання Колегії розглянуто проект Плану діяльності Держспоживстандарту на І квартал 2008 року. Він спрямований на пріоритетне виконання поставлених Урядом України завдань. Документ розроблено на основі Плану діяльності Комітету на наступний рік та пропозицій, наданих його структурними підрозділами за основними напрямами у визначених стратегічних пріоритетах та заходах з їх реалізації відповідно до Стратегічного плану трансформації системи технічного регулювання та захисту прав споживачів згідно з вимогами Світової організації торгівлі та Європейського Союзу на 2007-2010 роки. Планом передбачено виконання 110 заходів у визначених 10 стратегічних пріоритетах.

Також розглянуто питання розвитку правової бази рекламного законодавства, яка є запорукою створення умов для підвищення ефективності рекламного ринку в Україні. Триває робота над урядовим проектом Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про рекламу", який стосується маркетингових комунікацій. На сьогоднішній день цей проект у парламенті пройшов процедуру першого читання та готується до другого читання Комітетом з питань свободи слова та інформації Верховної Ради України. Основною метою законопроекту є регулювання питань здійснення маркетингових комунікацій, програм, стимулюючих маркетингових заходів, інших аспектів, "BTL - реклама" та забезпечення прав споживача на одержання достовірної, об'єктивної та повної інформації про продукцію та її виробників при проведенні таких програм і заходів. Крім того, ним передбачено остаточне розмежування правового статусу і порядку розповсюдження інформації про продукцію, необхідної споживачеві, що має бути доведена до нього відповідно до законодавства про захист прав споживачів (стаття 15 Закону України "Про захист прав споживачів), та реклами, що за своєю суттю є інформацією комерційного характеру (крім політичної та соціальної реклами) і розповсюджується добровільно.

Паралельно Держспоживстандартом наразі розробляється проект Закону України "Про соціальну рекламу", спрямований на врегулювання питань щодо ідентифікації, виробництва, розповсюдження і споживання соціальної реклами, державного регулювання і контролю в цій галузі.

В ході роботи Колегії обговорено також інші актуальні питання та ухвалені відповідні рішення.

33028 м.Рівне, вул. Замкова, 31. тел./факс (0362)26-38-93, E-mail: poshta@csmc.rv.ua

Copyright © 2004-2007, ДП "Рівнестандартметрологія"

Web masters: Hrihoriy Balashov & Valeriy Kalendar

Поновлено: 09.01.2008