Запрошуємо до співпраці всіх, хто зробив ставку на якість!
Про ДП "Рівнестандартметрологія"
   - історія
   - контакти та структура
Метрологія
Сертифікація
   - сертифікація СУ
   - сертифікація
     продукції та послуг
Оцінка відповідності технічним регламентам
Науково-технічний центр
   - попоредження про вилучення ТУ
   - перевіряння технічних умов
Випробувальний центр
   - технічний огляд транспортних засобів
Системи управління якістю
Фонд нормативних документів
Обласна дегустаційна комісія
Семінари
Законодавча база
Конкурси
Публікації у ЗМІ
Державні закупівлі
Зворотній зв'язок
Публічна інформація
Запобігання корупції

Контроль за якістю будматеріалів - запорука нашого здоров'я!

На якість будматеріалів необхідно звертати увагу не менше, ніж на якість продуктів харчування. Будівельні матеріали згідно санітарних норм поділяються на шкідливі, нейтральні або які мають лікувальні властивості. Зрозуміло, що окремо взяті шкідливі матеріали дозволяються до використання лише в тому випадку, якщо їх шкідливість менше деяких меж, якими зазвичай служать ГДК - гранично допустимі концентрації, як правило, для повітря.

Вчені-гігієністи давно прийшли до висновку, що багато хвороб визначаються якістю житлових умов. Такі недуги отримали навіть назву "житлових хвороб". В даний час, безпека штучного середовища - місця, де безліч людей проводить велику частину свого життя, набуває більшої актуальності. Ось вже близько 20 років у світі існує таке поняття, як синдром хворих будинків. Причина цієї хвороби - незадовільне внутрішнє середовище приміщення. У першу чергу - погана якість повітря. За оцінками екологів, домашнє повітря в 4-6 разів брудніше і в 8-10 разів більш токсичніше за зовнішнє.

Страшним є те, що у будівництві останнім часом все виразніше виявляється тенденція до хімізації технологічних процесів, використання в якості добавок до будівельних матеріалів, а це бетон, цегла, залізобетон, кераміка, лаки, фарби та інше, відходів металургійної та хімічної промисловості. Сьогодні в складі будівельних матеріалів присутня практично вся таблиця Мендєлєєва. Безумовно, деякі елементи з цієї таблиці використовуються навіть в лікувальних цілях, однак перебування в синтетичному, не природному, просторі не іде на користь людині. Комплексних досліджень щодо впливу груп будівельних матеріалів на організм людини ще ніхто ніколи не проводив!

До безпечності будівельних виробів та конструкцій слід віднести і їх відповідність нормативним документам по міцності, надійності та довговічності.

Де і як жити - це особиста справа кожної родини! Однак, навіть коли ви проводите незначний косметичний ремонт у себе в квартирі, хоча б цікавтесь у продавця з чого зроблені матеріали, уважно читайте маркування товарів, їх склад, як вони впливають на організм людини. А зводячи будинок обов'язково продумайте доцільність та безпечність використання всіх будматеріалів.

    Вже рік у ДП "Рівнестандартметрологія" успішно працює лабораторія будівельних матеріалів та виробів. За цей час проведено випробування понад 300 зразків, з яких 30% є сертифікаційними. Лабораторія оснащена необхідними засобами вимірювальної техніки, випробувальним обладнанням та кваліфікованими кадрами. На сьогодні ми проводимо випробування таких матеріалів:

  • щебінь гранітний та базальтовий;
  • цегла керамічна та силікатна;
  • пісок;
  • черепиця;
  • залізобетонні вироби;
  • вироби стінові дрібноштучні;
  • вироби бетонні тротуарні неармовані;
  • матеріали із відсівів подрібнення гірських порід;
  • плити та вироби з природного каменю;
  • суміші будівельні сухі модифіковані.

Контроль за якістю будматеріалів дає змогу визначити придатність виробів для цільового призначення, виявити їх критичні недоліки та запобігти виготовленню та реалізації неякісних та небезпечних будівельних виробів, конструкцій та матеріалів. Обсяги робіт по будівельній галузі на сьогодні становлять більше 20% від загального обсягу робіт ВЛ, що поступово виправдовує затрати на цей вид діяльності та розширення галузі акредитації.

Для проведення випробувань будматеріалів звертайтеся за адресою

м.Рівне, вул.Замкова, 31,

тел. (0362) 26-14-01, (067) 360-78-63.

33028 м.Рівне, вул. Замкова, 31. тел./факс (0362)26-38-93, E-mail: poshta@csmc.rv.ua

Copyright © 2004-2010, ДП "Рівнестандартметрологія"

Web masters: Hrihoriy Balashov & Valeriy Kalendar

Поновлено: 10.06.2010