Запрошуємо до співпраці всіх, хто зробив ставку на якість!
Про ДП "Рівнестандартметрологія"
   - історія
   - контакти та структура
Метрологія
Сертифікація
   - сертифікація СУ
   - сертифікація
     продукції та послуг
Оцінка відповідності технічним регламентам
Науково-технічний центр
   - попоредження про вилучення ТУ
   - перевіряння технічних умов
Випробувальний центр
   - технічний огляд транспортних засобів
Системи управління якістю
Фонд нормативних документів
Обласна дегустаційна комісія
Семінари
Законодавча база
Конкурси
Публікації у ЗМІ
Державні закупівлі
Зворотній зв'язок
Публічна інформація
Запобігання корупції

Напередодні Великодня відбулось засідання обласної дегустаційної комісії

26 квітня напередодні Великодніх свят ДП «Рівнестандартметрологія» провело засідання обласної дегустаційної комісії, на якій оцінили якість пасок та хлібобулочних виробів від місцевих виробників.

До складу дегустаційної комісії увійшли представники провідних підприємств харчової галузі Рівненщини, а також фахівці із якості Державного підприємства «Рівнестандартметрологія», державної служби з питань регуляторної політики та підприємництва, санепідслужби, управління ветеринарної медицини та департаменту агропромислового розвитку Рівненської обласної державної адміністрації, а також представники ЗМІ. Вони провели оцінювання якості пасок, а також короваїв та святкової хлібо-булочної продукції від 4 місцевих виробників – ПАТ «Поліссяхліб», ПП Коленчук Ірини Євгенівни (ТМ «Івіта»), ТзОВ «Люкс-К» та ПП Каючко.

Представники виробників розповіли про свої підприємства, технологію виробництва, походження сировини, а члени комісії оцінили якість продукції за органолептичними показниками (форма, поверхня, колір, пропеченість, проміс, пористість, а також смак, запах), та фізико-хімічними властивостями (вологість, кислотність, пористість, масова частка цукру у розрахунку на суху речовину, масова частка жиру). Окрім того дегустаційна комісія з’ясувала питання відповідності рецептури та технології виробництва вимогам нормативних документів.

Метою цього заходу було допомогти зорієнтуватися споживачам та убезпечити їх від можливих розчарувань від придбаних пасок та хлібобулочних виробів, а виробникам дати професійні поради щодо поліпшення якості їхньої продукції, доведення її до еталону.

В загалом, уся продукція представлених виробників отримала схвальні відгуки від членів дегустаційної комісії та була рекомендована до виробництва. Тож тепер споживачі можуть бути впевнені, що паска та святкова випічка від ПАТ «Полісся хліб», ПП Коленчук Ірини Євгенівни (ТМ «Івіта»), ТзОВ «Люкс-К» їх не розчарує ані своїм смаком, ані якістю.

Потреба у проведені цього заходу напередодні Великодня виникла у зв'язку із тим, що бувають випадки, коли виробники пасок порушують технологію виробництва, зловживають харчовими добавками та ароматизаторами, використовують неякісну сировину або не проводять контролю якості продукції. Внаслідок цього паска, яка б мала стати головною окрасою святкового столу, буває недопечена, або навпаки – перепечена, тісто кришиться, швидко черствіє, або взагалі «цвіте». А паска, яка прикрашена білковою оздобою може стати взагалі небезпечною для здоров’я, якщо її виготовляли з порушенням технології. Щоб споживачі отримували задоволення від продукції, а виробники були конкурентоспроможними і проводилась дегустаційна комісія. При цьому варто зауважити, що виробники з власної ініціативи подають свою продукцію для оцінки експертами. І не дарма, адже участь у дегустаційні й комісії дає можливість отримати поради від кваліфікованих фахівців щодо рецептури, пакування, маркування, технології виробництва продукції і таким чином уникнути багатьох помилок.

Дегустаційні комісії проводить ДП «Рівнестандартметрологія» з 2007 року. За цей час відбулось близько 40 засідань. Для участі у них звертаються виробники різних видів продукції – риби і пресервів, ковбас, м’ясної продукції, бакалійної та іншої. Дегустаційні комісії стали ефективним засобом покращення якості продукції місцевих виробників та підвищення їх конкурентоспроможності.

33028 м.Рівне, вул. Замкова, 31. тел./факс (0362)26-38-93, E-mail: poshta@csmc.rv.ua

Copyright © 2004-2011, ДП "Рівнестандартметрологія"

Web masters: Hrihoriy Balashov & Valeriy Kalendar

Поновлено: 29.04.2013