Запрошуємо до співпраці всіх, хто зробив ставку на якість!
Про ДП "Рівнестандартметрологія"
   - історія
   - контакти та структура
Метрологія
Сертифікація
   - сертифікація СУ
   - сертифікація
     продукції та послуг
Оцінка відповідності технічним регламентам
Науково-технічний центр
   - попоредження про вилучення ТУ
   - перевіряння технічних умов
Випробувальний центр
   - технічний огляд транспортних засобів
Системи управління якістю
Фонд нормативних документів
Обласна дегустаційна комісія
Семінари
Законодавча база
Конкурси
Публікації у ЗМІ
Державні закупівлі
Зворотній зв'язок
Публічна інформація
Запобігання корупції

Стан та тенденції споживчого ринку області у 2013 році

Державне підприємство «Рівнестандартметрологія» - територіальний орган Мінекономрозвитку, який сьогодні забезпечує реалізацію державної політики у сфері стандартизації, єдності вимірювань, сертифікації продукції та послуг. Результати діяльності ДП «Рівнестандартметрологія» відображають стан та перспективи споживчого ринку області та динаміку підприємницької діяльності.

Випробовування якості продукції

У 2013 році у Випробувальному центрі ДП «Рівнестандартметрологія» дослідили близько 2000 зразків продукції. З них: понад 1000 – зразків харчової продукції, близько 500 – будівельних матеріалів, 300 зразків технологічного обладнання, майже 50 - промислових товарів ( добрива, вугілля, мийні засоби тощо) та біля 10 зразків посуду.

Випробувальний центр ДП «Рівнестандартметрологія» активно співпрацює з Інспекцією з питань захисту прав споживачів. На їх запит було проведено випробування близько 100 зразків продукції. З них біля 40% - забраковано.

Не відповідали вимогам нормативних документів майже 8% від усієї перевіреної харчової продукції. Найчастіше виявлялися такі невідповідності вимогам нормативної документації: у ковбасних виробах - завищений вміст вологи, крохмалю; у хлібобулочних, кондитерських, борошняних виробах - занижений вміст жиру, завищений вміст вологи,; у молочній продукції - наявність немолочного жиру. Окрім того в усіх цих видах продукції, а також у стравах громадського харчування спостерігалася невідповідність за мікробіологічними показниками. У борошні, крупах, макаронних виробах фахівці ДП «Рівнестандартметрологія» виявляли занижений вміст клейковини, наявність домішок; в овочах – завищений вміст нітратів; у цукрі – більша норми вологість.

Підтвердження якості продукції та послуг

Незважаючи на те, що перелік продукції, яка підлягає обов’язковій сертифікації, значно скоротився, все ж багато виробників проводять добровільну сертифікацію. У 2013 році орган сертифікації ДП «Рівнестандартметрологія» видав близько 300 сертифікатів відповідності на харчову продукцію та біля 40 000 - на промислову. Разом з тим, у 12 випадках у видачі сертифікатів було відмовлено.

У минулому році було видано більше 40 сертифікатів відповідності на послуги вимірювально-діагностичних постів, закладів громадського харчування та тимчасового проживання. Відповідність вимогам стандартів підтвердило 14 ресторанів та 18 готелів Рівненської області. Для готелів сертифікація – це перший крок до отримання «зірок», тобто певної категорії. Тож поступове зростання кількості сертифікованих готелів є передвісником того, що незабаром на Рівненщині побільшає і «зіркових» готелів, а отже і туристична інфраструктура області стане привабливішою.

Ще одним інструментом підтвердження відповідності продукції вимогам стандартів, поряд із сертифікацією, є декларування. У 2013 році органом з оцінки відповідності ДП «Рівнестандартметрологія» було зареєстровано близько 400 декларацій на технічне, низьковольтне обладнання, засоби індивідуального захисту, іграшки тощо. Впровадження декларування відповідності продукції вимогам технічних регламентів – європейська практика.

Все більше підприємств впроваджують та сертифікують сучасні системи управління, як того вимагають європейські стандарти. У 2013 році на підприємствах Рівненщини було сертифіковано 8 систем управління якістю, 1 система управління безпечністю харчових продуктів та 3 системи екологічного керування. Ця динаміка говорить про те, що виробники Рівненщини стають ближчими до європейських ринків.

Окрім того, фахівці ДП«Рівнестандартметрологія» налагодили активну міжнародну співпрацю у галузі сертифікації. Зокрема, вони проводили сертифікаційні роботи на підприємствах Данії, Польщі, Росії, Словенії, Сербії та ін. Те, що іноземні виробники проводять сертифікацію своєї продукції на відповідність вимогам українських стандартів говорить про їхню зацікавленість у вітчизняному ринку.

Тенденції у виробництві

Останнім часом все більше виробників Рівненщини виготовляють продукцію за ДСТУ, тобто за державними стандартами України. Це пов’язане з тим, що зараз база стандартів, які були створені ще за радянського союзу (так звані ГОСТи) актуалізуються. Їм на заміну приходять ДСТУ, які враховують можливості сучасних технологій, наявність нових інгредієнтів тощо. Разом з тим, багато виробників все ж виготовляють продукцію за власними технічними умовами (ТУ), оскільки хочуть здобути прихильність споживачів оригінальними рецептурами, ексклюзивними продуктами.

Підприємства харчової галузі, які розпочинають випуск нової продукції, представляють свою продукцію на засіданнях обласної дегустаційної комісії у ДП «Рівнестандартметрологія». У 2013 році близько 20 виробників взяли участь у роботі комісії. Зокрема, підприємства Рівненщини представляли нові види хлібобулочної, рибної, молочної продукції, ковбасних та кондитерських виробів. Були в році, що минув, і досить незвичні презентації. Зокрема, один рівненський виробник запропонував…рожеву гімалайську сіль.

Достовірність вимірювань

Метрологічний центр ДП «Рівнестандартметрологія» забезпечує єдність і достовірність вимірювань у регіоні. У 2013 році тут було повірено близько 600 тис. засобів вимірювальної техніки. Фахівці метрологи провели атестацію та прийняли участь у атестації близько 200 вимірювальних лабораторій, які займаються контролем якості продуктів харчування, будівельної продукції, контролем медичного стану водіїв, транспортних засобів, вимірюванням площин земельних ділянок, які потім використовуються в процесі їх реєстрації, а також електро-технічних лабораторій та клініко-діагностичних лабораторій лікарень. Для повірки паливо та газовороздавальних колонок та резервуарів ДП «Рівнестандартметрологія» придбало спеціальний транспортний засіб, що дозволило здійснювати оперативний контроль за станом вимірювань та засобів вимірювальної техніки на АЗС усієї області.

33028 м.Рівне, вул. Замкова, 31. тел./факс (0362)26-38-93, E-mail: poshta@csmc.rv.ua

Copyright © 2004-2013, ДП "Рівнестандартметрологія"

Web masters: Hrihoriy Balashov & Valeriy Kalendar

Поновлено: 02.12.2013