Запрошуємо до співпраці всіх, хто зробив ставку на якість!
Про ДП "Рівнестандартметрологія"
   - історія
   - контакти та структура
Метрологія
Сертифікація
   - сертифікація СУ
   - сертифікація
     продукції та послуг
Оцінка відповідності технічним регламентам
Науково-технічний центр
   - попоредження про вилучення ТУ
   - перевіряння технічних умов
Випробувальний центр
   - технічний огляд транспортних засобів
Системи управління якістю
Фонд нормативних документів
Обласна дегустаційна комісія
Семінари
Законодавча база
Конкурси
Публікації у ЗМІ
Державні закупівлі
Зворотній зв'язок
Публічна інформація
Запобігання корупції

ДП "Рівнестандартметрологія" - 75 років!

28 грудня ДП "Рівнестандартметрологія" відзначає ювілей -75 річницю від дня заснування. У далекому 1939 році в Рівному було створено Рівненську контрольну лабораторію по вимірювальній техніці при Уповноваженому по справах мір і вимірювальних приладів при Рівненському обласному виконавчому комітеті. З цієї події розпочалась історія ДП «Рівнестандартметрологія».

З плином часу змінювались назви установи, розширювались функції, збільшувались повноваження, розвивалась технічна база, зростав колектив. У 1955 році Рівненське обласне управління мір та вимірювальних приладів перейменовано у Рівненську державну контрольну лабораторію по вимірювальній техніці, а у 1967 році - в Рівненську лабораторію державного нагляду за стандартами і вимірювальною технікою (ЛДН).

Ветерани підприємства пишаються тим, що саме ними було розроблено мережевий графік і технологію підготовки продукції до атестації для присвоєння «Знаку якості». Задля отримання знаку якості, п’ятикутний контур якого нагадував радянську зірку, підприємству необхідно було пройти прискіпливу атестацію продукції. Для цього наказом Держстандарту СРСР створювалась спеціальна комісія, у склад якої входили представники галузевих республіканських міністерств або профільних науково-дослідних інститутів, профспілкові діячі та – обов’язково – представник лабораторії державного нагляду за стандартами та вимірювальною технікою.

Також спеціалістами Рівненської лабораторії державного нагляду за стандартами і вимірювальною технікою було зроблено великий внесок у розробку методики і порядку управління якістю продукції. Ці розробки були погоджені у Держстандарті СРСР і рекомендовані всім органам системи. Саме тому Всесоюзні і республіканські семінари по атестації і управлінню якістю проводились в провінційному місті Рівне.Окрім того, за ініціативою фахівців ДП "Рівнестандартметрологія" у 1960-их роках на підприємствах області почали створюватись "кабінети якості". Згодом цей вдалий досвід перейняли і в інших регіонах країни.

Колектив підприємства завжди мав не лише високий фаховий рівень, а й науковий потенціал, а ще – любов до своєї професії, яка й допомагала долати всі труднощі та досягати все вищих і вищих результатів.

Хоча умови праці у ті часи були не такими комфортними, фахівці все ж не втрачали ентузіазму. Ветеран підприємства В.Пудловський згадував: «У 1960-их у ЛДН (Рівненської лабораторії державного нагляду за стандартами і вимірювальною технікою ) нарешті з’явився автомобіль – ГАЗ-51. До цього у розпорядженні держповірників був лише один вид транспорту – велосипеди. Для повірки автомобільних ваг в колгоспах наймали автомобіль в АТП, вручну завантажували дві тонни 20ти кілограмових гир, брали у помічники майстра із «Сільхозтехніки» і їхали у відрядження по колгоспам на весь тиждень.»

Поступово умови праці, матеріально-технічне забезпечення покращувалось. Підприємство розвивалось, збільшувався колектив і з часом площі двоповерхового приміщення, у якому працювали фахівці із метрології та стандартизації, стали затісні. Виникла гостра потреба у новому приміщенні. У 1981 році в центрі міста у мальовничому парку «Молоді» заклали перший камінь у будівництво сучасної споруди ДП «Рівнестандартметрологія».

Сьогодні ДП "Рівнестандартметрологія" - сучасне підприємство із потужною науково-технічною базою та бездоганною діловою репутацією, підтвердженою багаторічною співпрацею з провідними виробниками України, Польщі, Німеччини, Італії, Австрії, Чехії, Канади, Туреччини та інших країн світу.

Приміщення Рівненської контрольної лабораторії по вимірювальній техніці.1960 рр.

Закладання першого каменю у будівництво сучасного приміщення ДП «Рівнестандартметрологія» 1981 р.

ДП "Рівнестандартметрологія" 2014 р.

Метрологічна лабораторія 1960 р.

Метроогічна лабораторія 2014 р.

33028 м.Рівне, вул. Замкова, 31. тел./факс (0362)26-38-93, E-mail: poshta@csmc.rv.ua

Copyright © 2004-2011, ДП "Рівнестандартметрологія"

Web masters: Hrihoriy Balashov & Valeriy Kalendar

Поновлено:26.12.2014