Запрошуємо до співпраці всіх, хто зробив ставку на якість!
Про ДП "Рівнестандартметрологія"
   - історія
   - контакти та структура
Метрологія
Сертифікація
   - сертифікація СУ
   - сертифікація
     продукції та послуг
Оцінка відповідності технічним регламентам
Науково-технічний центр
   - попоредження про вилучення ТУ
   - перевіряння технічних умов
Випробувальний центр
   - технічний огляд транспортних засобів
Системи управління якістю
Фонд нормативних документів
Обласна дегустаційна комісія
Семінари
Законодавча база
Конкурси
Публікації у ЗМІ
Державні закупівлі
Зворотній зв'язок
Публічна інформація
Запобігання корупції

Як обрати літній табір для дитини?

Літо - в розпалі, а батьки – в розпачі. Куди влаштувати дітей на канікули так, щоб вони і під наглядом були, і оздоровилися, і відпочили? Це питання сьогодні в епіцентрі батьківської уваги, а тим паче що ціни іноді схожі на монстрів з дитячих жахіть.

Один із найпопулярніших варіантів організації дитячого відпочинку – санаторно-оздоровчі комплекси для дітей та літні табори. В нашій області їх є чимало. Цього року в проведенні оздоровчої кампанії задіяно 263 дитячі заклади області. Серед них: 7 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку санаторного типу, 2 дитячі позаміські заклади та 7 наметових містечок. Окрім того дітей запрошують для оздоровлення 4 санаторії.

Основними критеріями при виборі місця відпочинку дитини є, зазвичай, ціна та відгуки про нього. А от поїхати і особисто переконатися в тому, що в закладі справді належні побутові умови - не завжди виходить. Тому, обираючи заклад відпочинку, зверніть увагу чи сертифіковані його послуги. Це хоча б дасть вам впевненість у тому, що умови проживання дитини – безпечні та комфортні.

Під час сертифікації послуг проживання перевіряється безпечність та матеріально-технічний стан приміщення: чи зроблений ремонт, чи достатнє освітлення кімнат, чи промарковані розетки, чи є холодна та гаряча вода, а також чи вдосталь меблів у кімнатах (за державним стандартом мінімальний набір - ліжка, тумби, світильники, шафа, підплічники для одягу, дзеркало, занавіски на вікнах, рушники) та ін.

Для сертифікації послуг харчування санаторно-оздоровчих комплексів враховується відповідність їдалень санітарно-гігієнічним та пожежним вимогам, досліджується, чи проводиться дезінфекція, чи вивозиться вчасно сміття, чи наявні у працівників санітарні книги, хто постачає продукти харчування у заклад, чи працює холодильне обладнання та витяжки, чи повірені вага, чи погоджене в санепідемслужбі меню, чи цілий, без щербинок посуд у їдальні, чи є поруч умивальники, мило та рушники, аби діти мали можливість помити руки перед обідом, а також багато інших чинників.

Кілька років тому сертифікація послуг проживання та харчування у санаторно-оздоровчих закладах була обов’язковою, тепер – це справа добровільна, яка здійснюється лише за бажанням закладу. Сертифікат відповідності видається терміном на 1 рік і лише після ретельної перевірки. Станом на сьогоднішній день в Рівненській області сертифіковано такі санаторно-оздоровчі комплекси:

1. «Веселка» (с.Опарипси, Радивилівського р-ну);

2. «Експерес» (с.Олександрія, Рівненського р-ну);

3. «Сигнал» (с.Олександрія, Рівненського р-ну);

4. «Джерельце» (с.Олександрія, Рівненського р-ну);

5. «Чайка» (с.Хрінники, Демидівського р-ну»);

6. «Електронік» (с.Олександрія, Рівненського р-ну);

7. «Хрінники» (с.Хрінники, Демидівського р-ну»)

Наявність сертифікату – додаткова гарантія безпечного та комфортного відпочинку дитини. Тож батькам, купуючи путівку до того чи іншого санаторію чи літнього табору, варто поцікавитися чи має він підтвердження відповідності державним стандартам. Адже так хочеться, щоб діти отримували найкраще!

33028 м.Рівне, вул. Замкова, 31. тел./факс (0362)26-38-93, E-mail: poshta@csmc.rv.ua

Copyright © 2004-2011, ДП "Рівнестандартметрологія"

Web masters: Hrihoriy Balashov & Valeriy Kalendar

Поновлено:16.06.2015