Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики

Державне підприємство

"Рівненський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації"

На головну

 

25 квітня 2008 року у Державному комітеті України з питань технічного регулювання та споживчої політики відбулось чергове засідання Колегії Комітету, в якому прийняв участь директор ДП «Рівнестандартметрологія».

Відкриваючи роботу Колегії, Голова Комітету Лариса Лосюк коротко поінформувала присутніх про результати роботи Держспоживстандарту за останні півтора місяця.

Вона зазначила, що працівниками Комітету було зроблено те, що потрібно було зробити ще у 2005 році. Розроблено Концепцію державної цільової програми щодо захисту прав споживачів на 2008 – 2011 роки, яку було схвалено Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2008 року № 649-р.

Разом з поточною плановою роботою вирішувалось важливе питання національної ваги щодо маркування продукції, яка містить генетично модифіковані організми (ГМО). Останнім часом збільшується надходження на український споживчий ринок продукції, яка містить ГМО і ця практика набула великого суспільного резонансу у державі. Нещодавно на засіданні Урядового комітету було розглянуто проект постанови Кабінету Міністрів України «Питання маркування харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми або вироблені з їх використанням та вводяться в обіг», який розроблено фахівцями Держспоживстандарту. Метою постанови є забезпечення права громадян України, наданих їм статтею 50 Конституції України, в частині вільного доступу до інформації про якість харчових продуктів.

Після її прийняття будуть встановлені єдині правила маркування харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми або вироблені з їх використанням.

Також фахівцями Держспоживстандарту підготовлено ряд законопроектів, зокрема «Про загальну безпеку продукції і відповідальність за виготовлення і розповсюдження неякісної і небезпечної продукції», «Про внесення змін до Закону України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів» тощо.

«Ми постійно нарощуємо потенціал системи, - зазначила Голова Держспоживстандарту, і це відразу відчули всі мешканці країни. Адже за цей час багато ЗМІ та Інтернет інтенсивно висвітлювали питання системи технічного регулювання та споживчої політики в цілому та про Комітет зокрема. Це приємно, навіть незважаючи на критику, яка лунала».

Голова Держспоживстандарту повідомила про проведення 12-13 червня у Києві щорічного засідання Комітету DEVCO/CASCO для країн Східної Європи на виконання зобов’язань України в Міжнародній організації з стандартизації (ISO) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2002 року №1371.

Регіональний семінар з питань оцінки відповідності та її впливу на розвиток торгівлі проводитиметься під егідою Міжнародної організації з стандартизації (ISO). Організатори семінару – Комітети ISO з питань країн, що розвиваються (DEVCO) та оцінки відповідності (CASCO). Для участі в семінарі запрошені експерти з країн-членів ISO – Албанії, Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Боснії та Герцеговини, Хорватії, Грузії, Казахстану, Киргизії, Латвії, Литви, Молдови, Чорногорії, Македонії, Румунії, Сербії, Узбекистану, Таджикистану, Туркменістану, а також українські експерти та фахівці з усіх регіонів, представники заінтересованих міністерств та відомств.

В семінарі візьме особисту участь Генеральний секретар Міжнародної організації з стандартизації Ален Бріден, а також посадовці Центрального секретаріату ISO, доповідачі з провідних країн та міжнародних організацій.

Проведення регіонального семінару в Україні у зв’язку з набуттям Україною членства у Світовій організації торгівлі доцільно з огляду на важливість запровадження засад кращої міжнародної та європейської практики застосування такого важливого інструменту технічного регулювання доступу продукції на ринок, яким є оцінка відповідності.

«Це дуже почесна подія для всієї країни», - підкреслила Голова Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики.

Серед інших питань, слід відмітити низку стратегічно важливих питань, яким було приділено особливу увагу на засіданні Колегії Держспоживстандарту України. А саме:

- виконання доручення Кабінету Міністрів України від 29.11.2007р. № 49496/0/1-07 щодо визнання за кордоном результатів оцінки відповідності, у тому числі і державних випробувальних лабораторій регіональних центрів стандартизації, сертифікації та метрології, акредитованих в НААУ;

- виконання вимог законодавства щодо контролю за якістю нафтопродуктів, питної води, продуктів харчування, виходячи із завдань поставлених Прем’єр-міністром України Тимошенко Ю.В.;

- стан дотримання в організаціях та підприємствах Держспоживстандарту законодавства про працю та боротьбу з корупцією;

- стан проведення Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – „100 кращих товарів України” у 2008 р.

Також були розглянуті питання про результати роботи у першому кварталі, квітні 2008 року та усунення недоліків встановлених прокуратурою і Рахунковою палатою в ДП «Одесастандартметрологія» та про результати перевірки Головного Київського міського управління у справах захисту прав споживачів.

У ході Колегії було суворо вказано на недоліки певних посадових осіб Держспоживстандарту.

____________________________________________________________________________________________

33028 м.Рівне, вул. Замкова, 31. тел./факс (0362)26-38-93, E-mail: poshta@csmc.rv.ua