Запрошуємо до співпраці всіх, хто зробив ставку на якість!
Про ДП "Рівнестандартметрологія"
   - історія
   - структура
Державний нагляд
Метрологія
Сертифікація
Системи управління якістю
Випробувальна лабораторія
Методично-технічний відділ
Фонд нормативних документів
Науково-технічна рада
Законодавча база
Дегустаційна комісія
Конкурси
   - "100 кращих товарів України"
   - "Я хочу жити в якісному світі"
   - "Конкурс на здобуття Премії СНД"
Семінари, наради, круглі столи
Публікації у ЗМІ
Зворотній зв'язок
Колегії Держспоживстандарту

"Обережно - нітрати!"

Складається таке враження, що бажання поласувати свіжими овочами та фруктами у нас з'являється зовсім невчасно. На ринках і в магазинах активно продають ранні овочі, фрукти та зелень. Вони займають особливе місце у харчуванні людини, адже містять багато різних вітамінів, та, нажаль, переважна їх більшість має високий вміст нітратів, які широко застосовуються в сільському господарстві, бо є високоефективними мінеральними добривами.

Справжнім "заводом" нітратних овочів можуть стати теплиці, тому, що овочі в них зазвичай вирощують дуже щільно і далеко не завжди при достатній кількості світла. Нітрати нерівномірно накопичуються в різних частинах овочів, найбільше їх поблизу кореня.

Шкідливим також є зберігання пошкоджених і забруднених овочів при кімнатній температурі.

Дослідження на вміст нітратів у питній воді, овочах та фруктах, та на вміст нітритів у ковбасних та м'ясних виробах проводить випробувальна лабораторія ДП "Рівнестандартметрологія". Лише протягом 2007 року в лабораторії перевірили понад 80 зразків свіжих овочів та фруктів, питної води на вміст нітратів понад 200 зразків ковбасних виробів на вміст нітритів, 17 з яких виявились із завищеним вмістом нітритів.

Отож, якщо у вас виникли сумніви щодо належної якості продуктів харчування - звертайтесь із запитаннями за телефоном "гарячої лінії" (0362) 26-38-93 до фахівців ДП "Рівнестандартметрологія" і ви неодмінно отримаєте їхню кваліфіковану відповідь. Для споживачів також працює електронна громадська приймальня, на адресу якої poshta@csmc.rv.ua ви можете надсилати свої пропозиції, зауваження та запитання.

33028 м.Рівне, вул. Замкова, 31. тел./факс (0362)26-38-93, E-mail: poshta@csmc.rv.ua

Copyright © 2004-2008, ДП "Рівнестандартметрологія"

Web masters: Hrihoriy Balashov & Valeriy Kalendar

Поновлено: 18.02.2008