Запрошуємо до співпраці всіх, хто зробив ставку на якість!
Про ДП "Рівнестандартметрологія"
   - історія
   - структура
Державний нагляд
Метрологія
Сертифікація
Системи управління якістю
Випробувальна лабораторія
Методично-технічний відділ
Фонд нормативних документів
Науково-технічна рада
Законодавча база
Дегустаційна комісія
Конкурси
   - "100 кращих товарів України"
   - "Я хочу жити в якісному світі"
   - "Конкурс на здобуття Премії СНД"
Семінари, наради, круглі столи
Публікації у ЗМІ
Зворотній зв'язок
Колегії Держспоживстандарту

"Меблі СОТових стандартів"

Виробники та продавці меблів обговорювали стан та перспективи розвитку системи технічного регулювання у меблевій промисловості під час семінару-практикуму, який відбувся на базі ДП "Рівнестандартметрологія"

У процесі заходу фахівці "Рівнестандартметрологія" проконсультували місцевих виробників щодо вимог чинного законодавства України та нормативних документів при розробці та виробництві меблевих виробів, їх реалізації у торгівельній мережі. А також меблевики мали можливість обговорити проблему якості вітчизняних меблів, шляхи удосконалення продукції, та перспективи її продажів на зовнішньому ринку.

- Найближчим часом Україна стане членом СОТ, тому актуальним для меблевиків регіону стає підвищення якості своєї продукції, - розповідає перший заступник директора ДП "Рівнестандартметрологія" Іван Петращук, - аби вона у нових умовах змогла гідно конкурувати із продукцією іноземних виробників.

Для того, щоб удосконалити свою продукцію підприємці повинні ознайомитись із рядом державних нормативних документів. А також "освоїти" Технічний регламент, який зараз знаходиться на погодження у міністерствах. Він містить вимоги світових стандартів до якості меблів. Для виробників, які захочуть завоювати світові меблеві ринки, він стане настільною книгою. Цей документ буде обов'язковий до виконання, а державні стандарти після того, як набере чинності Технічний регламент, набуватимуть рекомендаційного характеру.

- Технічний регламент матиме силу нормативно-правового акту - наголошує начальник методично-технічного відділу ДП "Рівнестандартметрологія" Галина Тарасюк. - Тому обов'язковий до виконання. Наше завдання забезпечити підприємців потрібною інформацією, щоб вони були готові до вступу України у світову організацію торгівлі. Коли набере чинності Технічний регламент щодо меблів, то виробник зобов'язаний буде підтверджувати відповідність їх цьому нормативному документу шляхом сертифікації або декларування. Відповідно зміняться вимоги до маркування.

На даний час ДП "Рівнестандартметрологія" веде перемовини з Українським інститутом меблів щодо співпраці в галузі сертифікації меблів.

Методично-технічний відділ створює базу достатньо накопиченого фонду нормативної документації на виробництво меблевих виробів з метою вдосконалення інформаційного забезпечення та надання суб'єктам господарювання таких послуг: розроблення, доопрацювання технічних умов, технічних описів, технологічних процесів виготовлення меблевих виробів, а також відомостей про зміни, відміну, продовження чи обмеження чинності нормативних документів.

З метою оперативного вирішення підприємцями питань щодо організації контролю показників якості та безпеки метрологічною службою ДП "Рівнестандартметрологія" освоєно методику визначення параметрів шорсткості поверхонь меблевих деталей (до цього такі дослідження проводились в Києві)

Підприємці Рівненщини, що зібрались на семінарі, розуміють, що після вступу у СОТ їм доведеться або залишити ринок, або пропонувати продукцію світової якості.

- Не зважаючи на високу якість наших меблів, з європейськими меблями, скажімо, німецькими чи італійськими нам буде складно конкурувати, - розповідає керівник підприємства "Стиль-М", яке стало фіналістом конкурсу "100 кращих товарів України", Олександр Степаненко. - Тому постійно повинні удосконалювати свою продукцію. Якість меблів складається із якості комплектуючих та якості збирання. Остання залежить від знань та вмінь працівників. Тому різноманітні семінари та практикуми дозволяють суттєво удосконалити свій продукт.

33028 м.Рівне, вул. Замкова, 31. тел./факс (0362)26-38-93, E-mail: poshta@csmc.rv.ua

Copyright © 2004-2008, ДП "Рівнестандартметрологія"

Web masters: Hrihoriy Balashov & Valeriy Kalendar

Поновлено: 18.02.2008