Запрошуємо до співпраці всіх, хто зробив ставку на якість!
Про ДП "Рівнестандартметрологія"
   - історія
   - контакти та структура
Метрологія
Сертифікація
   - сертифікація СУ
   - сертифікація
     продукції та послуг
Оцінка відповідності технічним регламентам
Науково-технічний центр
   - попоредження про вилучення ТУ
   - перевіряння технічних умов
Випробувальний центр
   - технічний огляд транспортних засобів
Системи управління якістю
Фонд нормативних документів
Обласна дегустаційна комісія
Семінари
Законодавча база
Конкурси
Публікації у ЗМІ
Державні закупівлі
Зворотній зв'язок
Публічна інформація
Запобігання корупції

З місця події

Щоб ми жили в якісному світі,

- над цим щоденно працюють фахівці системи Держспоживстандарту

Поширена помилкова думка, що права споживачів захищають тільки управління у справах захисту прав споживачів. Насправді, це зовсім не так. Ці управління, образно кажучи, є швидкою допомогою в разі, якщо права споживача порушено. Натомість технічне регулювання, функції якого виконує ДП "Рівнестандартметрологія" Держспоживстандарту України є важливим запобіжним заходом для того, аби до порушень не доходило. У понеділок про це велася предметна розмова під час урочистих зборів з нагоди Всесвітнього дня прав споживача в ДП "Рівнестандартметрологія". Директор центру Василь Карпенчук висловив загальну стривоженість фахівців системи Держспоживстандарту з того приводу, що й законодавча база справи захисту прав споживачів недосконала, і державна підтримка - недостатня. А тому залишається проблемним питання забезпечення прав споживачів на належну якість товарів. На ринок і далі надходять неякісні та фальсифіковані товари, небезпечні для вживання продукти. Кількість порушень вимог законодавства у сфері захисту прав споживачів за останнє десятиріччя не зменшується і становить 90 відсотків від загальної кількості перевірених суб'єктів господарювання - навів невтішну статистику Василь Карпенчук. Ринок насичується сурогатами, неякісними, фальсифікованими та небезпечними для людей товарами, передусім харчовими продуктами та алкогольними напоями. Спостерігаються також нові, ще не вивчені тенденції, які порушують права споживачів та можуть негативно впливати на здоров'я людей. Джерелами такої загрози є реалізація продуктів із застосуванням біологічно активних добавок та харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми.

На протидію таким загрозам у Держспоживстандарті започатковано функціонування системи швидкого оповіщення та реагування щодо припинення надходження небезпечної продукції на ринок України. Василь Карпенчук також коротко охарактеризував ту власну систему захисту прав споживачів, яку в останні роки вибудовує очолюване ним підприємство. Зокрема, змінено структуру центру і укріплено всі служби висококваліфікованими фахівцями, аби піднести на якісно новий рівень послуги у сфері споживчої політики.

На зборах було озвучено наказ по підприємству про нагородження з нагоди свята працівників, які особливо відзначились у справі відстоювання прав споживачів. Але з особливим піднесенням учасники заходу привітали маленьких учасників Всеукраїнської виставки-конкурсу дитячого малюнка "Я хочу жити в якісному світі", яким Василь Карпенчук вручив дипломи Держспоживстандарту України та солодкі подарунки.

Щоб усі ми жили в якісному світі, колектив ДП "Рівнестандартметрологія" робить усе можливе, аби споживачі нашого регіону і всієї України споживали і використовували товари належної якості та безпечні для здоров'я і життя, користувалися якісними послугами.

Людмила МОШНЯГА

33028 м.Рівне, вул. Замкова, 31. тел./факс (0362)26-38-93, E-mail: poshta@csmc.rv.ua

Copyright © 2004-2010, ДП "Рівнестандартметрологія"

Поновлено: 22.03.2010